Home » Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme » Bedaş Elektrik Dağıtım Firması

Bedaş Elektrik Dağıtım Firması

Bedaş Elektrik Faturası Ödeme

 

2013 yılından bu yana alınan resmi kararlar doğrultusunda elektrik dağıtan ve sağlayan şirketler ayrı ayrı hizmet vermeye başlamışlardır. Bedaş yani Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. de bu kararlara uyum sağlayarak hareket etmektedir. Kalite yönetiminin önemini kabul eden firma, yaptığı tüm işlerde sürdürebilirliğe ve çevresel etkilere uymayı prensip edinmiştir. Bedaş elektrik faturası ödeme işleminizi tedarikçi firmanızın internet sitesinden, anlaşmalı bankalardan ve veznelerden yapabilirsiniz. Gecikmiş faturalarınız varsa yine anlaşmalı bankalardan ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar borcunuz olduğunu bilmiyorsanız, telefonunuzdan 186 nolu BEDAŞ çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcinize bağlanabilir ve elinizdeki faturanın arkasında yer alan tedarikçi firmadan güncel borç bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Faturanız tarafınıza iletilmemişse bunun sayaç arızası ya da sayaca ulaşılmasının mümkün olmaması, endeksörün yaptığı okuma hataları ve henüz okuma döneminizin gelmemesi nedeniyle olduğunu bilmelisiniz.

Veznelerde uğraşmak istemiyorsanız, Bedaş internet sitesini ziyaret ederek anlaşmalı bankalar listesine bir göz atabilirsiniz. Kendi bankanız bu listede yer alıyorsa ödemenizi bankanızın resmi sitesi üzerinden kendi hesabınızdan da yapabilirsiniz. Bedaş elektrik faturası ödeme işlemini internet bağlantısı olan herhangi bir yerden gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verirseniz, bir daha fatura düşünmek zorunda kalmadan son ödeme tarihinize kadar bankanız tarafından ödemeleriniz gerçekleştirilecektir. Bu talimatı mevduat hesabınızdan verebileceğiniz gibi kredi kartınız üzerinden de tanımlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta bu hesaplarınızda, ödemenin yapılacağı tarihlerde yeterli likitin bulunmasıdır. Aksi halde ödemeniz gerçekleşmez. Tarafınıza yapılan bilgilendirmeyi de dikkate almazsanız geciken faturanız nedeniyle elektrik kesintisi yaşayabilirsiniz. Yeniden açtırmak için de ek ceza ve faiz ödemek zorunda kalırsınız.

Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz bankalar sizlere çeşitli olanaklar sunmaktadırlar. Birkaç bankayla aynı anda çalışıyorsanız, bu imkanları araştırıp faturalarınızı en uygun olan bankadan ödemeyi tercih edebilirsiniz. Nakitle çalışmak yerine kredi kartıyla ödeme yapmak isterseniz; tıpkı veznelerde olduğu gibi internet üzerinden yapılan elektrik ödemelerinde de belirli saatlerin geçerli olduğunu mutlaka hatırlayınız. Bedaş Elektrik Kurumu, müşterilerine en kaliteli hizmeti vermek adına kendini sürekli yenilemekte ve bunu yaparken sizlerin fikirlerini de dikkate almaktadır. Ayrıntılı bilgi için kurumsal internet sitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Haberler Haberler