Home » Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme » Geçmiş Elektrik Borçlarını Öğrenme

Geçmiş Elektrik Borçlarını Öğrenme

Elektrik Faturasını Nasıl Öderim?

 

Teknolojinin hızla gelişmesiyle hayatımıza giren aletlerin çoğu elektrikle çalışmaktadır. Buzdolabı, televizyon, çamaşır ve bulaşık makineleri gibi büyük aletlerin yanı sıra geceleri ortamı biraz olsun aydınlatmak için kullanılan gece lambaları gibi en küçük aletler bile belli oranda elektrik tüketirler. Sürekli prize takılı durup elektrik çeken aletleri A ve üstü enerji gruplarından seçebilirseniz bir miktar tasarruf sağlayabilirsiniz. Bozuk olan aletleriniz de normalden fazla elektrik tüketeceği için her birini tamir etmeniz ya da yerlerine yenilerini almanız en doğrusu olacaktır. Kimi zaman gece gündüz ortamı aydınlatmak için kullandığımız ampullerin de tasarruf sınıfından olmasına dikkat ederek hem daha uzun ömürlü hem de daha düşük masraflı bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Bu doğru seçimleri yapıp önlemleri aldıktan sonra sıra aylık olarak ödenen faturalara gelir. Eskiden sadece tek yerden yapılabilen bu ödemeler artık hemen her yerden yapılabilmektedir. Elektrik faturasını nasıl öderim sorusu son zamanlarda daha çok gelmeye başlamıştır. Bunun nedeni ise; eskiden elektrik kurumu tek iken şimdilerde bu hizmetin birçok firma tarafından verilmesidir. Aboneler farklı yerlerden aldıkları hizmetin ödemesini önceden alıştıkları gibi tek yerden yapabildikleri yanılgısına düşebilirler. Ancak günümüzde tek tuşla bile ödeme imkanına sahibiz. İster evde ister iş yerinde olun, elektrik faturanızı internet ve telefon vasıtasıyla ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra yazın oturduğunuz uzaktaki evlerinizin faturalarını da aynı koşullar altında sorgulayıp ödemelerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Elektrik faturasını nasıl öderim diyenler için bir kez de buradan cevap verelim. Faturanızı hizmet aldığınız elektrik şirketlerinin resmi internet siteleri üzerinden abone numaranızı girerek ödeyebilirsiniz. Hesabınızın olduğu bir bankanın internet şubesinden de aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığını kullanıp evinizden ayrılmadan ödemenizi yapabilirsiniz. Karşınızda muhatap olsun isterseniz, eskiden olduğu gibi elektrik dağıtım veznelerinden, PTT ve bankaların şubelerinden abone kodunuzla birlikte ödeme yapmanız mümkündür. Bunu yaparken bazı bankaların masraf talep edip etmediklerini de sormanızda yarar vardır. Ancak aksine anlaşmalı olduğunuz bankanızdan elektrik faturanız için otomatik ödeme talimatı verirseniz özel indirimlerden yararlanmanız da mümkün olmaktadır. Bu işlemi müşteri temsilcinizle yapabileceğiniz gibi internet bankacılığını kullanarak kendiniz de halledebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Haberler Haberler