Home » Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme » Gediz Elektrik Dağıtım

Gediz Elektrik Dağıtım

 

Gediz Elektrik Faturası Ödeme

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun 2013 senesinde aldığı kararla perakende satış ve dağıtım faaliyetleri farklı şirketler tarafından sürdürülmeye başlanmıştır. Gediz Elektrik de bu karar uyarınca İzmir ve Manisa illerine yönelik olarak iki ayrı tüzel kişilikle hem dağıtım hem de satış yapmaya başlamıştır. Bu sayede sunulan hizmetin kalitesi ve verimliliği de artırılmıştır. Tedarikçi değişikliği yapma hakkı olmayan bölgelerde yaşayan abonelere yönelik sunulan önemli fırsatlardan biri de elektriğin ulusal tarifelerde önerilen fiyatlardan tedarik edilmesidir. Ayrıca bölgesinde elektrik satış şirketi değişikliği yapma hakkı olmasına rağmen henüz başka şirketlerden elektrik almayan tüketiciler için de son kaynak tedarikçisi sıfatıyla elektrik temini yapılabilmektedir. Gediz Elektrik firması ikili anlaşma yoluyla Türkiye çapındaki hemen hemen tüm tüketicilere indirimli elektrik satışı yaparak kazançlı ödeme yöntemleri de sunmaktadır.

Bilgi ve hız çağında olduğumuz için hepimizin zamanını en verimli şekilde kullanması önem kazanmıştır. Eskiden elektrik faturaları için uzun kuyruklarda saatlerce beklerken, günümüzde tek tuşla istediğimiz yere ödeme yapmamız mümkün hale gelmiştir. Ormanlar insan eliyle azaldıkça onları korumanın önemi de anlaşılmaya başlanmış, kağıt tüketiminin azaltılması için bazı çalışmalar yapılmasına gerek duyulmuştur. Bu çalışmalardan biri de faturaların baskı yoluyla gönderilmeyip dijital ortamlarda abonelere ulaştırılmasıdır. Gediz elektrik fatura ödeme sorgu ekranları da bu amaca hizmet etmektedir. Şirketin internet sitesine girerek, hızlı borç sorgulama kısmına tesisat numaranızı yazıp borç durumunuz hakkında kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik siteye üye olursanız fatura sorgulamanın yanı sıra ödeme işlemini de aynı ortamda gerçekleştirebilirsiniz. Elektronik sorgu ve ödemeler, evlerinize gelen faturaların herhangi bir şekilde kaybolması, okunmayacak duruma gelmesi ya da ödeme makbuzunuzun kaybı gibi durumlarda da işinizi kolaylaştıracaktır.

Elektrik şirketinin hemen her bankayla anlaşması bulunmaktadır. İsterseniz abone numaranızı girip internet bankacılığı aracılığıyla hem sorgulama hem de ödeme yapabilirsiniz. Gediz elektrik fatura ödeme işlemi için otomatik ödeme talimatı vererek kendi bankanızın sunduğu bazı indirim fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Bankaların yanı sıra ülkemizin her tarafında bulunan PTT şubeleri de bu işlemi yapmanıza imkan sağlamaktadır. İnternet ya da telefondan ödeme yapmak istemezseniz PTT ve diğer banka veznelerinden işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Haberler Haberler