Home » Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme

Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme

Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme

 

Elektrik ve kredi kartları çağımızın iki önemli ihtiyacı haline gelmiştir. Onları bir arada telaffuz etmemizi sağlayan nedenlerden biri de ödeme dönemleridir. Sadece elektrik değil birçok farklı kurumsal ya da bireysel ödemeyi kredi kartları sayesinde yapabilmekteyiz. Eskiden kurumsal ödemeler sırasında taksit yapma imkanı bulunmazken şimdi bazı şirketler kendi internet sitelerinden yapılan ödemelerde yaklaşık 9 takside kadar vade imkanı sunabilmektedirler. Tabii ki bu imkanlar hangi bankayla anlaşmanız olduğuna da bağlıdır.

Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemini, elektrik hizmetini aldığınız şirketin veznelerinden ve internet üzerindeki kurumsal sitelerinden, banka atm’lerinden, internette hizmet veren yasal ödeme sitelerinden, bankanızın kurumsal sitesinden yapabilirsiniz. Veznelerden kredi kartıyla yapacağınız ödemelerden hizmet bedeli alınacağından faturanızdaki tutarın üstüne daha fazla ödeme yapacağınızı hesaba katarak kendinizi ayarlamanızda yarar vardır. İnternet üzerinden yapmayı planladığınız ödemelerinizde ise güvenli olan siteleri tercih etmelisiniz. Bu siteler genellikle SSL güvenlik sertifikasına sahiplerdir. Kurum kodunuzu ve müşteri numaranızı girdikten sonra bilgilerinizi kontrol ederek kredi kartı bilgilerinizle ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu güvenlik kapsamında cep telefonunuza gelecek olan şifreyi gerekli alanlara girmeniz gerekir. Böylece işleminizi tamamlamış olursunuz. Bazı bankalar bu işlemlerin ardından size mesaj yoluyla taksit imkanı sağlayabilirler.

Gelirimizin harcamalarımıza yetmediği bu zamanlarda temel ihtiyaç haline gelen elektrik faturalarını ödemekte de zorlanabiliyoruz. Böyle bir durumda elektrik kesintisi, bir anda birçok teknolojik imkandan da mahrum kalmamıza neden olabiliyor. Elektriğin olmadığı yerde ışıktan başlayarak televizyon, buzdolabı, fırın, bilgisayar gibi çeşitli aletler de çalışmıyor. Bu duruma düşmemek adına harcamalarımızı çeşitli şekillerde kontrol altına almaya çalışıyoruz. Kredi kartı kullanımı da başvurduğumuz yolların başında geliyor. Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme imkanına son birkaç yıldır sahibiz. Üstelik bu imkanı kendi bankanızdan otomatik ödeme talimatı vererek yapmayı tercih ederseniz, yıllık kart ücreti ödemekten de kurtulabilirsiniz. Hemen her bankanın bu şansı tanıdığı ve kredi kartı kullanan sayısının arttığı günümüz koşullarında hala vezneler önünde sıra beklemek zaman kaybı olarak görülmektedir. Ek olarak, elektrik faturası ödemelerinizi internet üzerinden belli saatler arasında yapabileceğinizi unutmayınız.

Haberler Haberler